Az EURAXESS Magyarország csapata örömmel segíti azokat a külföldi kutatókat és családjaikat, akik Magyarországot választják munka vagy tanulás céljából. Személyre szabott támogatói szolgáltatásaink kutatók számára ingyenesek. Adatbázisunkban is böngészhetnek állás lehetőségekkel vagy a magyarországi élettel és munkával kapcsolatos információkért: tippek és segítség a hatóságokkal, előírásokkal és mindennapi élettel kapcsolatosan.
-
Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Nonprofit Kft.
A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. hozzájárul a hazai vállalatok versenyképességéhez és hatékonyságához azáltal, hogy innovációs és technológia transzfer szolgáltatásokat nyújt magyar és külföldi partnerintézményekkel együttműködve. Ügyfeleink részére - jelenleg több mint 200 vállalat - számos szakterületen kínálunk komplex tudományos és technológiai megoldásokat versenyképességük fokozása érdekében.
Együttműködünk az állami szféra intézményeivel, a Magyar Tudományos Akadémiával, a felsőoktatás intézményeivel és azok kutatási központjaival, számukra betöltve az innovációs összekötő szerepét is az alkalmazott kutatás-fejlesztési és technológia transzfer tevékenységen keresztül. Szellemi műhelyként, kutatóink és szakértő csapatunk révén képesek vagyunk a felmerülő ipari kutatás-fejlesztési igényeket nemzetközi összehasonlításban is magas szakmai színvonalon kiszolgálni, és azokat az ötlettől egészen a megvalósulásig eljuttatni.
Aktívan részt veszünk nemzetközi konzorciumépítésben, hálózatépítésben és Európai Uniós pályázatokban az innováció és a kutatás-fejlesztés területén. Továbbá, technológiai inkubációs tevékenységeink révén üzletfejlesztési szolgáltatásokat is kínálunk.
Küldetésünknek tekintjük, hogy katalizátorként, kiemelkedő technológiai színvonalú és nemzetgazdasági szinten is számottevő, magas hozzáadott értékeket közvetítőnemzetközi és hazai projektekben vegyünk részt, amelyek hasznosulásukkal jelentős mértékben képesek szolgálni a társadalmi jólétet.
Tudásmenedzsment Központ
A Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. Tudásmenedzsment Központ divíziója széles körű ismeretekkel és tapasztalatokkal rendelkezik a projektmenedzsment (mind vezető partnerként, mind projektpartnerként), disszeminációs tevékenységek, valamint a projektek és programok adminisztratív háttér-támogatásának terén. Továbbá, széles körű tapasztalattal rendelkezik a keretprogramokra irányuló támogató tevékenységek népszerűsítésében és felajánlásában, ideértve képzések, workshopok és brokerage rendezvények szervezését, kutatási hálózatok kiépítését és partneri szolgáltatások nyújtását harmadik országból érkező kutatók számára.
Mi a magyar EURAXESS hálózat Bridgehead Szervezete (nemzeti koordinátor) vagyunk, amelynek célja az európai kutatók mobilitásának és karrierépítésének elősegítése 2008 óta.
2012 és 2015 között működtettük Brüsszelben a Brüsszeli Magyar Kutatási-fejlesztési és Innovációs Irodát (HunOR) azzal a küldetéssel, hogy információt és szolgáltatásokat nyújtsunk annak érdekében, hogy támogassuk a magyar részvételt az EU kutatás-fejlesztési és innovációs programjaiban. Az iroda szoros együttműködésben dolgozott a magyar kutatási szektor képviselőivel, az illetékes kormányzati és Európai Uniós intézményekkel.
Cégünk sikeresen teljesített több mint 50 FP projektet, és széleskörű tapasztalatot szerzett FP projekt menedzsment területen. Kiterjedt kapcsolataink vannak az ipar területén, ideértve a kkv-kat is, és a cég a Magyar Enterprise Europe Network konzorciumnak is stratégiai partnere.
Tagságaink nemzetközi platformokon és hálózatokban:
- BIC - Bio-based Industries Consortium
- CircLean - European network of businesses and SMEs for Industrial Symbiosis
- EIT KIC Raw Materials - Knowledge and Innovation Communities of European Institute of Innovation and Technology
- ELCA - European Lightweigt Cluster Alliance
- EuMAT- European Technology Platform for Advanced Engineering Materials and Technologies
- RRING - Responsible Research and Innovation
- SNETP - Sustainable Nuclear Energy Technology Platform
-
A Nők a Tudományban Egyesület célja, hogy támogassa mindazokat a törekvéseket és intézkedéseket, amelyek biztosítják a nők és férfiak egyenlő bánásmódjának megteremtését a tudomány és az oktatás területén. Az Egyesület tagjai olyan világban szeretnének élni, amely integrálja és egyformán elismeri mindkét nem tudását a társadalmi és a technológiai innováció folyamataiban. Az Egyesület aktív közreműködőként segíti a KFI irányításáért felelős kormányzati szerveket, a KFI-ben tevékenykedő költségvetési és vállalkozói szervezeteket, intézményeket és egyéneket egyaránt.
EURAXESS kapcsolattartó:
Ms. Fanni Szigeti
Tel.: +36-30-656-1489
E-mail: fanni.szigeti@nokatud.hu
Budapesti Corvinus Egyetem a magyar felsőoktatás magas presztízsű intézménye, küldetése, hogy új tudás teremtése és a tudás közvetítése révén hozzájáruljon a magyar társadalom fejlődéséhez, az európai magas minőségű tudományosság erősítéséhez. Az Egyetem jövőképe, hogy a közgazdaságtani, a társadalomtudományi és az üzleti területen a közép-európai régió egyik vezető intézménye legyen.
Az Egyetem olyan hallgatók és közösségek formálására és képzésére törekszik, akiket a társadalmi felelősségvállalás, a kritikus gondolkodás, a fenntarthatóság, a tisztelet, az esélyegyenlőség, az átláthatóság és a bizalom jellemez.
EURAXESS kapcsolattartó:
Nagy Emese
Projektmenedzser
Kutatásfejlesztési Igazgatóság
Telefon: 06-1-482-7390
E-mail: emese.nagy2@uni-corvinus.hu
Az 1635-ös alapítása óta folyamatosan működő Eötvös Loránd University (ELTE) hallgatói és oktatói létszámát, minőségi oktatását és kutatását, valamint nemzetközi kapcsolatait figyelembe tekintve a legrangosabb állami egyetem Magyarországon.
A kutatás az ELTE-n nemzetközi együttműködéseket, interdiszciplináris megközelítéseket, modern laboratóriumi infrastruktúrát és innovációt jelent. Kutatócsoportjaink nemzetközi partnerekkel együtt az iparral is erős kapcsolatokat építenek ki.
EURAXESS kapcsolattartó:
Öhler Katalin
nemzetköziesítési projektvezető
Nemzetközi Stratégiai Iroda
Telefon: 1 411 6500/1385 mellék
E-mail: katalin.ohler@rk.elte.hu
Az Óbudai Egyetem a felsőoktatási piac aktív szereplőjeként minőségi és versenyképes szolgáltatást nyújt, emberközpontú, egész életen át történő kötődést és tanulást biztosít a műszaki, az informatikai, a természettudományi, a gazdaságtudományok, és a pedagógusképzés területen. Programjában felsőoktatási szakképzés, alap-, mester és doktori képzés, valamint ezek mellett szakirányú továbbképzés szerepel nappali, esti és levelező tagozaton, továbbá távoktatási formában.
EURAXESS kapcsolattartó:
Veres Erzsébet
Nemzetközi mobilitásokért felelős igazgató
E-mail: veres.erzsebet@uni-obuda.hu
Az 1825-ben létrehozott Magyar Tudományos Akadémia (MTA) a tudomány művelésével, támogatásával és képviseletével kapcsolatos országos közfeladatokat lát el. Az MTA önkormányzati elven alapuló, jogi személyként működő köztestülete mintegy 17 ezer tagot számlál: e tagok egyrészt az akadémikusok – vagyis az MTA tagjai –, másrészt a Magyarországon szerzett vagy honosított tudományos fokozattal rendelkező személyek. Az MTA tizenegy tudományos osztályba szerveződik, amelyek együttvéve a tudomány teljes spektrumát lefedik. Az egyes osztályok egy vagy több, egymáshoz közel álló tudományág képviseletét látják el. Az MTA kutatóhálózatot tart fenn, amely a tudomány szinte minden területét lefedve az ország tudományos életének alappillére. E kutatóintézet-hálózat, amely az alapkutatást tekinti fő feladatának, 10 kutatóközpontból – ezeken belül 39 kutatóintézetből – és 5 önálló kutatóintézetből áll. Ezek mintegy 200 magyarországi egyetemi kutatóhellyel folytatnak együttműködést. Ezenkívül az MTA saját pályázati rendszert működtet a kutatók tudományos tevékenységének előmozdítására.
EURAXESS kapcsolattartó:
Borvölgyi Katalin
EU szakreferens (MTA Titkársága, Nemzetközi Kapcsolatok Főosztálya)
Telefon: 06-1-411-6242
E-mail: borvolgyi.katalin@titkarsag.mta.hu
Ahol a múlt és a jövő találkozik – a Semmelweis Egyetemen, Magyarország legrégebbi orvosképző intézményében közel 250 éves tradíció, tapasztalat és szaktudás alapozza meg az innovációs törekvéseket, a legmodernebb technológiák alkalmazását. Az oktatás, betegellátás és kutatás klasszikus hármas egységére épülő egyetem – egyedülálló szakegyetemként – kiemelt helyet foglal el a hazai felsőoktatásban, emellett Magyarország legnagyobb gyógyító intézménye, elismert, kiemelkedő kutatóhelye.
EURAXESS kapcsolattartó:
Schreiberné Seres Nóra
irodavezető
Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága
e-mail: erasmus@semmelweis-univ.hu
A Szent István Egyetem (SZIU), Magyarország zászlóshajója az élettudományi egyetemen, 8 különböző tanulmányi és kutatási karból áll, amelyek közel 15 000 hallgatót fogadnak. Az országszerte elhelyezkedő egyetemi campusok gyönyörű magyarországi épületeknek adnak otthont, kényelmes, pihentető környezetet kínálva a hallgatóknak és a dolgozóknak a tudás megszerzéséhez. A nyolc karon belül a természet- és környezettudományoktól, az élelmiszermérnököktől, a kertészettől, a tájépítészettől és a gépészettől az üzletgazdaságtanig, társadalomtudományig, mélyépítésig és egészségtudományig sokféle szakon kínálnak képzést. A programok a szakképzéstől a BSc-n, MSc-n át a PhD-ig és azon túl minden szinten elérhetőek.
EURAXESS kapcsolattartó:
Kánai Csilla
ügyvivő szakértő
2100 Gödöllő, Páter Károly utca 1.
Telefon: +36-522-000/ 1014 mellék
E-mail: kanai.csilla@fh.szie.hu
A Széchenyi István Egyetem egyedülálló képzési (BSc, MSc, PhD és posztgraduális szinten) és kutatási tevékenységet végez nyugat Magyarországon, amely elsősorban a mérnöki termelési tevékenységekre koncentrál, az Észak-dunántúli gazdasági társadalmi és intézményi környezet igényeit is figyelembe véve. Az innovatív oktatási tevékenységnek köszönhetően a hallgatók magas szintű, értékes, szakmai és gyakorlati oktatásban részesülnek, valamint olyan képességeket nyernek, mely alkalmassá teszi őket, hogy bármilyen helyzethez alkalmazkodjanak.
EURAXESS kapcsolattartó:
Kerpics Kinga
nemzetközi koordinátor
Nemzetközi Programok Központ, Mobilitási és Ösztöndíj Osztály
Telefon: +36 (96) 613-700
E-mail: kerpics.kinga@sze.hu
Az 1996-ban létrehozott Tempus Közalapítvány az Emberi Erőforrások Minisztériuma felügyelete alatt működő, közhasznú szervezet, amely az általa kezelt programokon keresztül a legnagyobb mértékű mobilitást bonyolítja le Magyarországon.
Kiemelt feladatunknak tekintjük, hogy a magyar oktatási és képzési szektort és az emberi erőforrásokat hozzásegítsük az európai integráció által kínált lehetőségek hatékony és eredményes kiaknázásához, hazai és nemzetközi pályázati programok koordinálásával, képzések kidolgozásával és megvalósításával, valamint szakértői segítségnyújtással. Kiemelt célunk a helyzetünkből adódó speciális tudás és szemléletmód széles körű és egyben strukturált terjesztése. Közalapítványunk elkötelezett mindazon hazai és külföldi szervezetekkel, szakértőkkel való együttműködés iránt, akik a céljaink megvalósításában partnereink lehetnek.
EURAXESS kapcsolattartó:
Hernádi Anna
Felsőoktatási Egység
Telefon: (+36 1) 237 1300 / 162. mellék
E-mail: anna.hernadi@tpf.hu
A Debreceni Egyetem magas szintű, sokoldalú, interdiszciplináris képzéssel, kutatással és fejlesztéssel járul hozzá az egyetemes tudomány és a magyar társadalom fejlődéséhez.
Az ország legnépszerűbb vidéki egyetemén csaknem 26000 hallgató állami ösztöndíjas és önköltséges finanszírozási formában sajátíthatja el az ismereteket. Külföldi hallgatóinak száma 5000 felett van, mely évről évre fokozatosan növekszik. Az országhatáron túlról érkezett diákok a magyar nyelvű képzések mellett több, mint 50 angol nyelvű képzésre is beiratkozhatnak. 14 karon és 23 doktori iskolában mintegy 1500 oktató képzési, kutatási és fejlesztési tevékenységével járul hozzá, hogy a hallgatók versenyképes diplomával lépjenek át a munka világába. Kiemelt kutatási területek az orvos- és egészségtudomány, gyógyszeripar, élelmiszeripar, természettudományok, sporttudomány, valamint elektronika és informatika.
EURAXESS kapcsolattartó:
Gunda Cintia
DE Nemzetközi Iroda
Tel: (52) 512 900/22844
Email: internationaloffice@admin.unideb.hu
A Miskolci Egyetem felsőoktatási intézmény Miskolcon. Az intézmény valódi universitasként, nyolc karon széles képzési területet kínál: földtudományi, anyagtudományi, gépész és informatikai, jogtudományi, gazdaságtudományi, bölcsészettudományi, zeneművészeti és egészségügyi képzésben részesülhetnek az ide jelentkezők, és közel száz tanszék található az egyetemen.
A Miskolci Egyetem őse a Selmecbányán 1735-ben III. Károly által alapított bányászati-kohászati tanintézet (Bergschule), ahol a világon elsőként oktattak felsőfokú bányászati-kohászati ismereteket (Freibergben 1765-től, Berlinben 1770-től, Szentpéterváron 1773-tól). A 20. század utolsó néhány évtizede alatt az intézmény teljes értékű színes egyetemmé fejlődött, a hagyományos három műszaki karral (Földtudományok, Anyagtudományok, Gépipar és Informatika), valamint az új Gazdasági, Jogi, Művészeti és Bölcsészkarokkal. Az egyetemnek körülbelül 10 000 hallgatója van, és közel 600 oktatója van, akiket megközelítőleg azonos számú műszaki és adminisztratív alkalmazott segít.
EURAXESS kapcsolattartó:
Dr. Hajdú Noémi
Egyetemi docens
E-mail: hajdu.noemi@uni-miskolc.hu
A Szegedi Tudományegyetem olyan gazdag hagyományokkal rendelkező, a magyar felsőoktatás magas presztízsű felsőoktatási intézménye, amely hivatásának tekinti az alap- és mesterképzés, a tudományos (doktori) képzés, a felsőfokú szakképzés és a szakirányú továbbképzés szintjein megvalósuló minőségi oktatási tevékenység folytatását. A Szegedi Tudományegyetemnek az oktatástól elválaszthatatlan küldetése a nemzetközi összehasonlításban is versenyképes kutatás művelése, a kutatóegyetemi jelleg biztosítása. Kutatóialkotói tevékenysége átfogja az alap- és alkalmazott kutatást, a művészeti alkotó tevékenységet, a termék- és szolgáltatásfejlesztést. A Szegedi Tudományegyetem, mint a Dél-alföldi régió egyik legnagyobb szervezete kiemelt felelősséget érez az iránt, hogy aktív szerepet vállaljon a régió társadalmi, gazdasági, kulturális fejlődésének, életének formálásában, karitatív tevékenységével a helyi szereplők, az itt élők iránt szolidáris magatartást tanúsítson.
EURAXESS kapcsolattartó:
Balogné Molnár Gabriella
igazgató
Nemzetközi Mobilitási Iroda
Telefon: +36 62 420895
A Pécsi Tudományegyetem több mint 20.000 fős hallgatói létszámával, 1.500 oktatójával és 10 karával Magyarország egyik legnagyobb egyeteme, a Dél-Dunántúl tudásközpontja, hazánk legrégebbi egyeteme. Gyökerei 1367-ig nyúlnak vissza. Egyetemünk klasszikus értékeket képvisel, egyidejűleg sikeresen alkalmazkodik a jelen és a jövő kihívásaihoz. A Pécsi Tudományegyetemen működő 10 kar széles spektrumon fedi le a tudomány számos területét.
EURAXESS kapcsolattartó:
Láng Csenge
EDUC HR Expert
E-mail: lang.csenge@pte.hu